Halı Yıkama
Halı Yıkama

Sakarya Titiz Halı Yıkama, özel makine ve temizlik ürünleriyle halılarınıza zarar vermeden derinlemesine temizlik hizmeti veriyor. Son teknoloji halı yıkama makineleri kullanan Titiz Halı Yıkama, hızlı ve hijyenik yıkamalar yaparak halılarınızı temizliyor.

Halınızda oluşan lekeler için önerilerimiz;


Yağ Lekesini Çıkarma


Lekeyi karbonat ile örtün böylece yağı kendine çekecektir. 15 dakika bekledikten sonra elektrikli süpürge ile halıdan çekin.

Mürekkep Lekesini Çıkarma


Lekeyi tıraş köpüğü ile ovun ve temiz nemli bir sünger ile iyice temizleyin. Duruladıktan sonra tekrar biraz su ekleyin elektrikli süpürgeyle iyice çekin.

Eğer elinizde tıraş köpüğü yoksa bunun yerine saç spreyi de kullanabilirsiniz. Saç spreyini lekeye sıkın ve temiz bir bez ile leke çıkıncaya kadar silin. En son nemli bir havlu ile tekrar halıyı silin.

Çay ve Kahve Lekesi


Mümkün olduğunca yaymamaya özen gösterin ve fırçalamayın. Bir kaşık bulaşık deterjanı, bir kaşık sirke ve iki bardak ılık suyu karıştırın. Temiz bir süngeri karışıma batırın ve lekeye uygulayın. Leke gidene kadar sünger ile temizleyin.

Kan Lekesi


Kan lekesini önce bir havlu ile temizleyin. Lekeyi karbonat ile iyice kaplayın ve soğuk su ile iyice yıkatın. Ardından temiz bir havlu ile tekrar kurutmaya çalışın. İşte hepsi bu kadar.

Çamur Lekeleri

Çamuru temizlemenin en kolay yolu kuruması beklemek ve sonra elektrikli süpürge ile çekmektir. Ardından lekeden eser kalmayacak şekilde bir bardak suya çamaşır deterjanı ekleyin ve iyice karıştırdıktan sonra lekeye uygulayın. Temiz bir havlu ile lekeyi ovalayın. Tekrar elektrik süpürgesi ile kalan suyu da çekin ve havlu ile kurulayın.

Gazlı İçecek ve Meyve Suyu Lekeleri

Halıya dökülen sıvıyı bir kâğıt havlu ile olabildiğince kurutmaya çalışın ama lekenin yayılmamasına da özen gösterin. Bu lekeleri gidermenin en kolay yolu lekeyi su ile ıslatarak kurulamaktır. Bir sprey şişesine ılık su ekleyin ve lekeyi sprey ile nemlendirin ve kurulayın. Bu işlemi leke kaybolana kadar birkaç kez deneyin.

Kurumuş Boya Lekesi


Sıçak su ve çamaşır deterjanı karışımı hazırlayın ve bunu kurumuş boya lekesinin üzerine dökün ve 5-6 dakika bekleyin. Kurumuş boya yumuşamış olacaktır. Şimdi boyayı keskin olmayan bir bucak veya ıspatula ile kazıyın. Lekeyi tamamen çıkarana kadar bu yöntemi izleyin.

Çikolata Lekesi


Halıdaki çikolata lekesinin üstüne soğuk su dökün ve biraz çamaşır deterjanı ile lekeyi bir havlu kullanarak hafice ovalayın. Birkaç kez soğuk su ile lekeyi durulayarak lekeden kurtulabilirsiniz.

Halıdaki Mobilya İzleri

Bu çöküntülerin üzerine birkaç buz küpü yerleştirin. Buzların erimesinden sonra bir çatal veya eski bir diş fırçası ile halı liflerinin birbirinden ayrılması için hafifçe fırçalayabilirsiniz. Artık halınız eski görümüne kavuşmuş olacaktır.

Yemek Sosları ve Yağları


Bir yemek kaşığı deterjan ile bir yemek kaşığı beyaz sirkeyi iki bardak suda karıştırın. Karışımı lekeye uygulayın ve bir bez ile lekeyi temizleyin. Karışımı birkaç kere uygulayarak ve bez ile temizleyerek lekelerden kurtulabilirsiniz.

Jel Tabanlı Halı Nasıl Yıkanır?

Halı ve yolluk yıkama ve/veya temizlik sırasında dikkat edilmesi gereken genel hususlar vardır. En temel unsur halı yıkamadan önce halının tozunun alınmasıdır. Halının tozunu elektrikli süprüge ile alırken özellikle toz torbalı makinelerde kısa sürede emiş güvü kaybı olduğunu dikkate almak gerektiğini belirtmeliyiz. Halının tozdan arındırılmasının ardından yıkama işlemine geçmeden önce halının yüzey materyalinin ne olduğuna dikkat etmek gerekir ve kullanılan ipliğe uygun temizleyici/deterjan kullanılmamalıdır.

Halı temizliğinde ağartıcı kullanılmamalıdır. Makinada yıkama yapılacaksa öncelikle hassas yıkama tercih edilmesi önerilmektedir. Deterjan olarak ise yumuşatıcı özellikte bir ürün önerilir.

Kaymaz Halı Nasıl Yıkanı?

Kaymaz halı nasıl yıkanır sorusunun birkaç cevabı var.

Öncelikle kaymaz halınızın elde mi kainada mı yıkamak istiyorsunuz. Eğer cevanınız halınızı makinada yıkamaktan yana ise bir diğer soru halınız ebat ve ağırlık olarak çamaşır makinasında yıkamak için uygun mu? Tıka basa tabir edilen bir dolum, yıkadığımız ürün ister kıyafet olsun ister herhangi bir tekstil ürünü, makinanıza zarar verebileceği gibi, ürünün temizlenmemesine ve bazen zarar görmesine neden olabilir. Makinada veya elde yıkama sırasında ağartıcı ve aşındırıcı özellikte temizleyici ürünler kesinlikle kullanılmamaldır.

Yumuşatıcı veya narin çamaşırlar için özel deterjan kullanımı çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Akrilik yün özellikleri taşıyan bir malzemedir ve yıkama sırasında yün yıkamada uygulanan prosedürlere uymak yüksek verim verecektir.

Yıkama öncesinde son bir defa halının tozunu süpürmek daha başarılı bir yıkamayı sağlayacaktır. Bu durum sadece halılar için değil tüm yıkama işlemlerinde geçerli bir durumdur. Hem daha az su kullanımı hem de daha kısa programla sonuç elde etmenin verimliliği sağlanmış olacaktır.

Şhaagy Halı Modelleri Nasıl Yıkanır?

Son yıllarda daha fazla ilgi gören şhaagy halı modelleri post şeklinde uzun tüylere sahiptir. Bu nedenle de kullanımı sırasında daha dikkatli olunması gerekir. Özellikle tüylerinin uzun olması nedeni ile yıkama işleminin profesyonel olarak yapılması gerekir.

Şhaagy halı kullananların adresinden alınan halılar fabrika içerisinde otomatik makineler ile yıkanmaktadır. Evde yapılacak temizlik işlemi ile istenildiği gibi etkili sonuçlar alınması zor olacağından Sakarya Titiz Halı Yıkama ile bu alanda kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz.

Antibakteriyal ürünler ile yapılan yıkama işlemi sayesinde halılarda biriken kir ve tozun yanı sıra bakteri ve mikroplarda yok edilerek daha sağlıklı ve temiz kullanım elde edilmesine yardımcı olunur.

Akrilik Halı

Akrilik halı, birçok özelliklere sahip ve o kadar da kullanışlı bir halı olduğundan dolayı her zaman satışların üzerinde olmayı başarmış halı modelidirÖncelikle kolaylıkla yıkanır ve şeklinde kesinlikle bozulma olmazKimyasallara karşı dayanıklı olmakla beraber renkleri güneşten etkilenmez solma renk kaybetme özelliği yokturDaha da önemlisi görünüm olarak yün halı görünümü şeklindedirKültürümüzde önemli yeri olan akrilik, leke tutmaz keçeleşme olmaz kullandıkça kesinlikle solmayan renkleri ile doğal bir görüntüsü vardır. Bu kalitede ve dokuma şeklinde olan akrilik halı,  uygun fiyatı ve pratik olması nedeni ile çok eskilerden gelen ve unutulmayan halı çeşitlerinden biridirLeke tutmama özelliği bulunan halının yıkanmasında hiç bir sakınca yoktur ve diğer yün halılar vs. gibi yıkanabilir. Fakat kesinlikle çamaşır suyu veya herhangi kimyasallar ile yıkanmamalıdır.

 

 

 

 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Battaniye Yıkama
- Koltuk Yıkama
- Stor Perde, Zebra Yıkama
- Yorgan Yıkama
- Boya Badana İşleri
- Ev Temizliği
- İnşaat Sonrası Temizlik
- Alçı Boya Dekorasyon
- Dış Cephe Kaplama
 
 
Pro WEB